Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 28 Ortalama: 3.1]

Bacak Estetiği, Çarpık Bacak ve Diğer Bozuklukların Düzeltilmesi

Bacak Estetiği ihtiyacını; Bacak bölgesinde doğuştan veya sonradan oluşan deformasyonlar, çarpık bacak veya bacakların normalden çok ince veya kalın olması doğurmaktadır.

Bu mevcut durumlar egzersiz veya yardımcı aletler ile çözülemeyen ve genellikle genetik miras sonucu ortaya çıkan problemlerdir.

bacak estetiği

bacak estetiği

Bacak Estetiğinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Her iki bacak arasında belirgin çap farkı var ise veya belirli alanlarda deformasyonlar var ise, liposuction (liposakşın) ve yağ enjeksiyonu ile uygun simetri sağlanabilir.

Daha belirgin deformitelerde bacak protezi dediğimiz calf implantlar yerleştirilebilir. Diz içleri ve yanlarında veya ayak bileklerinde yağ fazlalığı olan durumlarda lazer lipoliz ile bacak estetiği sağlanabilir. İnce bacakları kalınlaştırmak için yağ enjeksiyonu ile bacak estetiği sağlanabilir.

Yağ enjeksiyonu ile bacak estetiğinin sağlanması çarpık bacakların düzeltilmesinde ve diğer deformitelerin düzeltilmesinde etkili bir yöntemdir. Genelde karın ve bel bölgesinden alınan yağlar kullanıldığı için, aynı zamanda karın bölgesinde de incelme meydana gelir. Transfer edilen yağın yarısına yakını eriyebildiğinden, bu ameliyatlar genelde 2 seans halinde yapılan ameliyatlardır.

Çarpık bacakların düzeltilmesi ameliyatı için genellikle 2 aşamalı yağ transferi yöntemi kullanılmakla beraber, bacak protezleri de tercih edilebilir. Çarpık bacak düzeltilmesi ameliyatı sonrasında aynı gün veya ertesi gün hastaneden taburcu olarak günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Çarpık bacak tedavisi için yağ enjeksiyonu metodu kullanıldığında duruma göre hekiminiz 1-3 ay süreyle bacak korsesi kullanmanızı isteyebilir. Bu ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Vücut Estetiği