Yüz Estetiği

Teknolojinin ilerlemesi ameliyatsız yöntemlerin artması insanların bu konuya olan merakını ve ilgisini oldukça arttırdı.

Yüz estetiğinde en önemli nokta siz aynaya baktığınızda sizi neyin rahatsız ettiğini iyi tespit edebilmektir. Çünkü önemli olan sizi mutlu edecek uygulamanın yapılmasıdır.

Bazen çok ufak bir dokunuş oldukça büyük değişimleri sağlayabilir. Bu konuda uzman hekimlere danışmanız ve bilgi almanızda fayda var.

burun-estetigi

Burun Estetiği

Burun estetiği, son yıllarda oldukça popülerleşmiş ve modern teknoloji ile ameliyat süreleri ve iyileşme süreci kısalmıştır. Burun estetiği, yüz bölgesinde en çok dikkat çeken organ olması sebebiyle önemlidir. Bu sebeple burun estetiği önem arz eden ve tecrübeye dayalı bir işlemdir.

Burun estetiği, son yıllarda oldukça popülerleşmiş ve modern teknoloji ile ameliyat süreleri ve iyileşme süreci kısalmıştır. Burun estetiği, yüz bölgesinde en çok dikkat çeken organ olması sebebiyle önemlidir. Bu sebeple burun estetiği önem arz eden ve tecrübeye dayalı bir işlemdir.

Detaylar
badem-goz-estetigi

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği, aslında alt göz kapağı ameliyatının bir parçası olup alt göz kapağındaki yaşlanmaya veya genetik faktörlere bağlı olarak oluşan gevşemenin toparlanması işlemidir. Bu işlem alt göz kapağının aşağıya doğru sarkması sonucunda oluşan yorgun ifadenin kaybedilmesini amaçlar. Daha önceleri badem göz estetiğinin yaş ortalaması 40-50 arası iken, artan iş temposu ve stres bu yaşın daha da düşmesine ve gençler arasında bir akım haline gelmesine sebep olmuştur.

Badem göz ameliyatı sonucunda gözlerde bir miktar çekik görünüm oluşturulur ve bu sayede hasta eskiye göre daha canlı ve dinamik bakışlara sahip olur. Türkiye’de kadınların sosyal ve iş hayatında daha etkin olarak yer almaya başlaması ile oluşan yoğun tempo ve stres gözlerine de yansımaktadır. Gözlerin dış kenarları hafif aşağıya doğru sarkmış ve bu durumu saçlarını sıkıca arkaya doğru bağlayarak veya makyaj ile kapatmaya çalışmaktadırlar. Badem göz estetiği ameliyatı bu problemi tamamen ortadan kaldırarak aşağıya sarkan göz dış kenarının yukarıya kaldırılarak daha çekik hale getirilmesini mümkün kılmaktadır.

Detaylar

Çene ve Elmacık Kemiği Estetiği

Çene ve elmacık kemiği estetiği ameliyatları, törpüleme – yağ enjeksiyonu veya özel protezler ile yapılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağı detaylı muayene sonrası hekiminiz tarafından karar verilir.

Çene ve elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatları kalıcı protezler veya yağ enjeksiyonları ile yapılabilir. Bu ameliyatlar daha genç bir görünüm sağlamak, yüz estetiği, orantı sağlamak, doğuştan gelen çene yapısı bozukluğunu tedavi etmek amaçlı yapılan ameliyatlardır. Genellikle karşılaşılan problemler…

Detaylar
yuz-germe

Yüz Germe Ameliyatları

Yüz germe ameliyatları, yüz gençleştirme tekniklerinden sadece bir tanesi olup en etkili ve en kalıcı yöntemdir.

 Yüz germe ameliyatlarıyüz gençleştirmeameliyatsız yüz germeiple yüz germe  vs. insanoğlu bin yıllardır yaşlanmanın önüne geçmek istemiş ve bunun için vaktinin çoğunu da harcamıştır. Yıllar geçtikçe yaşlanmak ve vücudumuzun da bu yaşlılığa ayak uydurması kaçınılmazdır. Yüz gençleştirme için tanımlanmış çok fazla gerekli ve gereksiz yöntem vardır.

Yüz bölgesinin yaşlanması yıllar geçtikçe aşamalı olarak gerçekleşir. İlk olarak yerçekimi etkisi ve eğer cildimizi güneşten koruyamazsak ince kırışıklıklar başlar. Bu belirtileri gördüğümüzde yüz gençleştirmeyöntemlerini araştırmaya başlarız. Yüzün yaşlanması ile ilgili daha detaylı bilgiyi yüz gençleştirme bölümünde okuyabilirsiniz.

Detaylar
ust-goz-kapagi-estetigi

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağının sarkması veya torbalanması ilerledikçe, görme alanımızın azalmasına sebep olur.

Üst göz kapağında sarkıklık veya torbalanma var ise karşımızdaki kişinin yaşımızı tahmin etme olasılığı, oldukça yüksektir. Yüzümüze karşıdan bakıldığında yaşımızı ele veren ilk yer göz bölgemizdir.

Üst göz kapağının sarkması veya torbalanması ilerledikçe görme alanımızın azalmasına sebep olur. Bayanlar makjay yaparken far mesafelerinin azaldığından ve far sürerken kaşlarını yukarı kaldırarak sürdüklerinden şikâyetçidirler. Üst göz kapağı estetiğiihtiyaçlarından diğeri de sabahları kalktığınızda aşırı yorgun ifadenizin olmasıdır.

Üst göz kapağının torbalamasının belli başlı sebepleri uyku düzensizliği, sigara tüketimi ve genetik faktörler olarak sayılabilir.

Detaylar
alt-goz-kapagi-estetigi

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt göz kapağı estetiği, alt göz kapağı torbalarının yorgun ifadeye ve normalden daha yaşlı görünmenize sebep olduğu yorgun ifadeyi silmek ve daha genç bir görünüm sağlamak amacıyla yapılır.

Alt göz kapağı torbaları yaşlanma ve genetik faktörlere bağlı olarak göz küresini destekleyen yağ yastıkçıklarının fıtıklaşması ile oluşur. Bazı durumlarda bu fıtıklaşma olmadan cilt fazlalığı da görülebilir. Alt göz kapağının torbaları yorgun ifadeye ve normalden daha yaşlı görünmenize sebep olur. Alt göz kapağı estetiği bu yorgun ifadeyi silmek ve daha genç bir görünüm sağlamak amacıyla yapılır.

Detaylar
alin-germe

Alın Germe Ameliyatları

Alın bölgesinde kırışıklık giderme ve dolguyla kaybedilemeyecek kadar fazla alın bölgesi kırışıklıkları olan kişiler alın germe ameliyatı için adaydırlar.

Alın germe ameliyatı, yüz germe ameliyatının basamaklarından bir tanesidir. Alın bölgesinde kırışıklık giderme ve dolguyla kaybedilemeyecek kadar fazla alın bölgesi kırışıklıkları olan kişiler alın germe ameliyatı için adaydırlar.

    Alın kırışıklıklarının tedavisinde en temel yöntem kırışıklık giderme olsa da yaşlanma ile beraber ve genetik zemin alınbölgesinde oldukça derin kırışıklıklara sebep olur. Alın kırışıklıkları tedavisinin en kalıcı yolu alın germe ameliyatıdır. Alın bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar zamanla kaşların da seviyesinin düşmesine ve görme alanını etkilemeye başlar. Bu sebeple alın germe ameliyatı bazı hastalar için aynı zamanda sağlık için de gereklidir.

Detaylar
kas-kaldirma

Kaş Kaldırma Ameliyatları

Kaş kaldırma ameliyatı, kırışıklık giderme ve dolgunun etkili olmadığı durumlarda tercih edilen bir yöntemdir.

Kaş kaldırma ameliyatı, kırışıklık giderme ve dolgunun etkili olmadığı durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Kaş kaldırma ameliyatı alın veya saçlı deri bölgesinden girilerek belli ölçümler yapıldıktan sonra kaş asma işlemi gerçekleştirilir.

Kaş kaldırma ameliyatında kullanılacak yöntem ve kaş asma miktarı hastadan hastaya değişir.  Muayeneden sonra göz kapaklarının mesafesi ve her iki kaşın birbirine göre olan durumu incelendikten sonra kaş kaldırma derecesi hesaplanır.

Detaylar
kepce-kulak-ameliyati

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak görünümü kulakların kafatasından daha uzakta olması durumu olup sağlık probleminden ziyade estetik ve psikososyal sebeplerle ameliyat ihtiyacı doğurur.

Kepçe Kulak, halk arasında ve benim çok da hoşuma gitmeyen ve oldukça kaba bulduğum tabir olmakla beraber, doğuştan gelen veya bebeklik döneminde dış etkenler ile oluşan ve erken dönemde tedavi edildiğinde ameliyat ihtiyacı olmayan bir durumdur. Kepçe kulak görünümü kulakların kafatasından daha uzakta olması durumu olup sağlık probleminden ziyade estetik ve psikososyal sebeplerle ameliyat ihtiyacı doğurur.  Kepçe kulak tabirini sevmediğim için bilgilendirmemin devamında ‘belirgin kulak ‘ veya ‘kulak estetiği’ olarak devam edeceğim.

Detaylar