Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 22 Ortalama: 3.8]

Yüz Germe Ameliyatları

Yüz germe ameliyatları, yüz gençleştirme, ameliyatsız yüz germe, iple yüz germe  vs. Bir çok teknik kullanılmaktadır.Yüz gençleştirme için bu yöntemler kullanılmaktadır.

Yüz germe ameliyatı yerçekiminin etkisiyle yüzümüzde belirli bölgelerinde bulunan yağ yastıkçıklarının ve sarkan fazla cildin toparlanmasını hedefler. Ancak unutulmamalıdır ki germe ameliyatı yaşlanmayı durduran bir yöntem değildir.

yüz germe ameliyatları

Yüz Germe Ameliyatına Karar Verme Süreci

Yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi için doktorunuzla buluştuğunuzda beklentileriniz dinlenir ve isteklerinizin ne kadarının gerçekleştirilebileceği konuşulur.  Muayenede yaşlanan yüz 3 kategoride incelenir: 1- üst yüz bölgesi 2-orta yüz bölgesi 3- alt yüz bölgesi

Bu 3 bölgenin de tamamının dahil edildiği prosedür full face lift olarak da adlandırılabilir. Bu 3 bölge için tek tek veya birden fazla bölgenin toparlanma işlemi yapılabilir. Önemli olan detaylı muayene ve analiz olmakla beraber hasta isteğinin de göz ardı edilmemesi gerekir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak önünüzden arkasına uzanan ve saçlı derinizin iç kısmından yapılan kesiler ile gerçekleşir. Sadece fazla deri alınmaz, aynı zamanda yaşlanmaya bağlı olarak gevşeyen cilt altından bulunan ve yüz kaslarını örten zarımsı yapıya da işlemler uygulanır. Yüz gençleştirme, kırışıklık giderme ameliyatı olarak da düşünülse de, asıl amacı sarkık yüz dokusunu toparlamaktır.

Yüz Gençleştime Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Yüz germe ameliyatı, yüz gençleştirme tekniklerinden bir tanesidir. Ve iyileşme süreci ortalama 30 gündür. İlk 2 hafta yüz germe ameliyatı için özel tasarlanmış maske takılmasını öneriyoruz, takmak zorunda değilsiniz ancak kullanılırsa yüz bölgesindeki ödem çok hızlı bir şekilde geriler.

İlk 2 hafta yüzünüzde özellikle gözaltlarınızda morluklar olabilir bunlar tamamen geçicidir. Ameliyat sonrası izler tamamen yüz katlantılarınıza saklandığı için dışarıdan bakıldığında belli olmazlar. Bu Ameliyat için herhangi bir yaş sınırlaması olmayıp genetik faktörler ve sigara kullanımı bu ameliyatın yaşını oldukça küçültebilmektedir.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Yüz Estetiği