Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 10 Ortalama: 3.5]

Uyluk Germe | Bacak Germe

Uyluk germe ameliyatı, uyluk (bacak) bölgesinde aşırı kilo alıp vermeler sonrası oluşan sarkıklıkların toparlanması için yapılan bir ameliyattır. Uyluk germe ve bacak estetiği aynı değildir.

uyluk germe

uyluk germe

Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ve İyileşme Süreci

Uyluk germe ameliyatı (bacak germe ameliyatı) ortalama 2-3 saat süren bir ameliyat olup, genel anestezi altında yapılır. Detaylı muayene sonrasında kullanılacak teknik belirlenir ve bu tekniğe göre kalça kıvrımınızın altından veya kasık bölgenizin iç bölgesinden kesiler yapılarak sarkıklığın durumuna göre iç bacak bölgesinden dizlere doğru uzayan kesiler olabilir. Bacak sarkıklıklarını (uyluk) toparlamak için yapılan bu kesilerden, germe işlemi yapılarak sarkıklığa sebep olan cilt ve yağ dokuları çıkartılarak vücut katlantıları içinde izler kalacak şekilde kapama işlemi gerçekleştirilir.

Uyluk germe ameliyatından (bacak germe ameliyatı) sonra hastanede kalma süreciniz ortalama 2-3 gün olup, ameliyat sahasındaki biriken kan, serum vs toplayan drenleriniz çekildikten sonra taburcu olabilirsiniz. Normal hayata dönüşünüz (rahat yürüme ve oturma) uyluk germe ameliyatından 7-10 gün sonra mümkündür.

Uyluk germe ameliyatından sonra 2 ay korse takmanız önerilir ve izlerin normal cilt rengine dönmesi de ortalama 2 aydır.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Vücut Estetiği