Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 13 Ortalama: 3.4]

Alın Germe Ameliyatı

Alın germe ameliyatı için, alın bölgesinde kırışıklık giderme ve dolguyla kaybedilemeyecek kadar fazla alın bölgesi kırışıklıkları olan kişiler adaydırlar.

alın germe

Alın germe ameliyatı, yüz germe ameliyatının basamaklarından bir tanesidir. Alın bölgesinde kırışıklık giderme ve dolguyla kaybedilemeyecek kadar fazla alın bölgesi kırışıklıkları olan kişiler bu ameliyat için adaydırlar.

Alın kırışıklıklarının tedavisinde  temel yöntem kırışıklık giderme olsa da, yaşlanma ile beraber ve genetik zemin alın bölgesinde oldukça derin kırışıklıklara sebep olur. Alın kırışıklıkları tedavisinin  uzun süreli  yolu alın germe ameliyatıdır. Alın bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar zamanla kaşların da seviyesinin düşmesine ve görme alanını etkilemeye başlar. Bu sebeple germe ameliyatı bazı hastalar için aynı zamanda sağlık için de gereklidir.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın germe ameliyatının temel amacı alın kırışıklıklarının tedavisi ve seviyesi düşen kaşları yukarı kaldırmaktır. Alın germe ameliyatında saçlı derinin içinden kesiler yapılarak sarkıklığa sebep olan dokular temizlenir fazla cilt dokusu çıkartılır.

alın germe

Alın Germe Ameliyatının Avantajları

Alın germe ile sadece alın kırışıklıkları tedavi edilmekle kalmaz. Aynı zamanda hafif üst göz kapağı sarkıklığı da düzelmiş ve kaşlar da bir miktar yukarı kaldırılmış olur.

Alın germe ameliyatından sonra izler saçlı deri içinde kalır.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Alın germe sonrası alın bölgesindeki kırışıklıklarınız düzeltilir.. Ameliyattan sonra ilk 10 gün ödeminiz olur ve alın bölgesinde gerginlik hissedebilirsiniz. 10 gün sonra bu şikayetler azalarak kaybolur.

Alın germe ameliyatından sonra normale hayata dönüş süreniz 1,2 gündür. Yaptığınız işe göre de çalışma hayatına dönüş süreniz 4-10 gün arasında değişmektedir.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Yüz Estetiği