Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 31 Ortalama: 3.5]

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı, kırışıklık giderme ve dolgunun etkili olmadığı durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Alın veya saçlı deri bölgesinden girilerek belli ölçümler yapıldıktan sonra kaş asma işlemi gerçekleştirilir.

kaş kaldırma ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatında kullanılacak yöntem ve kaş asma miktarı hastadan hastaya değişir. Muayeneden sonra göz kapaklarının mesafesi ve her iki kaşın birbirine göre olan durumu incelendikten sonra kaş kaldırma derecesi hesaplanır.

kaş kaldırma ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası Kaşlarım Dökülür Mü?

Kaş asma ameliyatı sonrası kaşlarınız dökülmez. Kaş kıllarını etkileyen bir ameliyat olmadığı için kılları arttırmaz veya azaltmaz.

Ancak kaşlarınızı almak için 1-2 hafta yara dokularının iyileşmesini beklemek gerekir. Kaş kaldırma ameliyatı için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Kaş asma ameliyatı ile kaşlarınızın durumuna göre, kaşlarınız yüz hatlarınıza uygun olacak şekilde tüm kısımlarından kaldırılabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Kaş asma ameliyatı sonrası aynı gün akşam veya ertesi gün taburcu olup eve çıkabilirsiniz. Anestezi tipi, yapılacak ameliyat tekniğine göre lokal veya sedasyon olabilir. Kaş asma ameliyatı sonrası 3-4 gün ödemleriniz olabilir ancak tamamen geçicidir.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Yüz Estetiği