Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 36 Ortalama: 3.6]

Gençlik Aşısı | Yüz Gençleştirme

Gençlik aşısı, içinde hyalüronik asitin özel formları olan ve eser aminoasitlerin olduğu cilt altına enjekte edilen bir yüz gençleştirme, kırışıklık tedavisi, boyun dekolte kırışıklık tedavisi yöntemidir. Gençlik aşısı birçok cilt tipine uygun olan ve uygulaması ağrısız ve kolay olan bir yöntemdir.

gençlik aşısı

Gençlik Aşısı İle Yüz Gençleştirme

Gençlik aşısı ile yüz gençleştirme, çapraz bağsız hyalüronik asit ve komponentlerinin cilt altına enjekte edilmesi ile mümkün olur. Gençlik aşısı içeriğindeki hyalüronik asit cilt altına verildikten sonra su tutmaya ve cilt altında bir dizi metabolik reaksiyonun oluşmasına sebep olur.

Cildin altında kollajen sentezini uyarır ve yüze destek olan bağ doku elemanlarının çoğalmasını sağlarİlk yapıldığında yüzünüzdeki parlaklığı ve nem artışını hissederseniz.

gençlik aşısı

Gençlik Aşısı Kalıcılık Süresi

Cilde enjekte edildikten sonra 12 ay içinde muhteva ettiği hyalüronik asit erir ancak cilt altında yapmış olduğu etkiler kalıcıdır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır

Uygulama yapılacak olan bölge kremler ile uyuşturulduktan sonra mezoterapi yöntemi ile cilt altına enjekte edilir. Yüz gençleştirme işlemi yapıldıktan sonra ilk 1 hafta yüzünüz de hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir bunların hepsi tamamen geçicidir. Sosyal hayatta sizi rahatsız etmez.

Yılda tek seans veya 3 seans olarak uygulanabilir. Seans aralıkları 3-4 haftadır. Seans sayısı cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre değişmektedir.

Gençlik Aşısı İle Dekolte Boyun Bölgesi Gençleştirme

Bu aşı ile boyun kırışıklıkları tedavisi mümkündür. Boynun durumuna göre kombine yöntemler gerektirebilir.

Boyun dekolte gençleştirme yöntemi de yüz gençleştirme gibi 3 seans uygulanır ve etkileri çok büyük oranda kalıcıdır.

Gençlik Aşısı Mezoterapi Yöntemi Midir?

Hayır mezoterapi yöntemi değil, bir dolgu tekniğidir. İçerisinde sentetik dolguların çoğunun içerdiği hyalüronik asit mevcuttur. İçerisindeki hyalüronik asit moleküler yapısı normal dolgular ile aynı olmayıp bu sebeple hacim vermeden yüz gençleştirme sağlar.

Gençlik Aşısı Hangi Yöntemlerle Kombine Edilebilir?

Yüz gençleştirme tek bir yöntemle olabileceği gibi bazı hasta gruplarında birden fazla yöntemin kombine edilmesini gerektirebilir. Bu sebeple yüz gençleştirme işlemi öncesi detaylı muayene şarttır.

Teosyal serisinin antiaging ve sıkılaştırıcı mezoterapi ürünleri ve somon DNA sı ile kombine edilebilir. Bununla ilgili detaylı bilgiyi uzman doktorunuz size muayene sırasında vermektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse; boyun dekolte gençleştirme, yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi için uygulanan bir yöntem olup her bölgede etkinliği farklıdır.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Ameliyatsız Estetik