Vücut Estetiği

Vücut şekillendirmede kullandığımız yöntemler lazer lipoliz ve vaser lipoliz ile bölgesel şekillenmedir. Daha ileri vakalarda karın germe , uyluk germe gibi yöntemlere başvurmaktayız.

Lazer lipoliz ve vaser lipoliz de amaç kilo vermek değil bölgesel, inatçı yağların kırılarak şekil verilmesini sağlamaktır.

liposuction

Liposuction (Lazer Lipoliz)

Lazer Lipoliz (Liposuction), deri altı yağ dokularının vakum pompasına bağlı özel kanüller yardımıyla çok ufak kesiler den girilerek damar ve sinir yapılarının korunarak yapılan aspirasyon işlemidir.

   Liposuction (liposakşın), deri altı yağ dokularının vakum pompasına bağlı özel kanüller yardımıyla çok ufak kesilerden girilerek damar ve sinir yapılarının korunarak yapılan aspirasyon işlemidirLiposuction ameliyatı (liposakşın ameliyatı) günümüzde en popüler olan ancak, etkinliği ve ameliyat endikasyonu da en çok yanlış bilinen ameliyatlarımızdan bir tanesidir. Liposuction ameliyatı (liposakşın ameliyatı) kilo verme yöntemi değildirLiposuction ameliyatı sonrası kilo vermek değil, sıkılaşmak ve sıkılaşmaya yardımcı olmak, vücut hatlarının düzeltilmesine yardımcı olmaktır amaç.  Son yıllarda teknoloji ilerledikçe biz de bu teknolojiyi yakından takip eden bir ekip olarak artık zorunlu haller dışında klasik liposakşın yerine lazer lipoliz veya 3D lazer lipoliz tekniklerini kullanıyoruz. O sebeple sayfamın devamında liposuction kelimesi geçen yerlere parantez içerisinde vurgulama yaptım. Lazer lipoliz ve lazer liposakşın aynı şey olup klasik liposuctiondan farkı, lazer cihazının ısı ve sıkılaştırıcı etkisini kullanarak liposakşın işleminin yapılmasıdır.

Detaylar
karin-germe

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı, karın bölgesi yağlarından ve sarkıklıklardan kurtulmanın en etkili ve kalıcı yoludur.

Aşırı kilo alıp verme veya tekrarlayan doğumlar karın bölgesindeki cildin sarkmasına ve sarkıklık oluşan alanda yağların birikmesine sebep olur.

Karın germe ameliyatıkarın bölgesi yağlarından ve sarkıklıklardan kurtulmanın en etkili ve kalıcı yoludur. Aşırı kilo alıp verme veya tekrarlayan doğumlar karın bölgesindeki cildin sarkmasına ve sarkıklık oluşan alanda yağların birikmesine sebep olur. Spor yapılsa da karın bölgesinin sarkıklığı tam anlamıyla düzelmez. Bu sebeplerden dolayı karın bölgesi yağlardan ve sarkıklıklardan kurtulma amacıyla karın germe ameliyatı ihtiyacı doğar.

Karın germe ameliyatı, aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan karın bölgesi ve vücut çatlaklarının da giderilmesini sağlar. Böylece hem karın bölgesi sarkıklıklarından hem de karın bölgesi (doğum sonrası çatlaklar, vs) çatlaklarının tedavisi yapılmış olur.

Detaylar
bacak-estetigi

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği, Çarpık Bacak ve Diğer Bozuklukların Düzeltilmesi

Bacak Estetiği ihtiyacını; Bacak bölgesinde doğuştan veya sonradan oluşan deformasyonlar, çarpık bacak veya bacakların normalden çok ince veya kalın olması doğurmaktadır.  Günümüz teknolojisi ile gelişen yöntemler; ince bacak, kalın bacak ve eğri bacak, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikmesi gibi problemlere etkili çözümler üretebilmektedir.
Bu mevcut durumlar egzersiz veya yardımcı aletler ile çözülemeyen ve genellikle genetik miras sonucu ortaya çıkan problemlerdir.

Her iki bacak arasında belirgin çap farkı var ise veya belirli alanlarda deformasyonlar var ise liposuction(liposakşın) ve yağ enjeksiyonu ile uygun simetri sağlanabilir.

Daha belirgin deformitelerde bacak protezi dediğimiz calf implantlar yerleştirilebilir. Diz içleri ve yanlarında veya ayak bileklerinde yağ fazlalığı olan durumlarda lazer lipoliz ile bacak estetiği sağlanabilir. İnce bacakları kalınlaştırmak için yağ enjeksiyonu ile bacak estetiği sağlanabilir.

Detaylar
uyluk-germe

Uyluk Germe | Bacak Germe

Uyluk germe ameliyatından sonra 2 ay korse takmanız önerilir ve izlerin normal cilt rengine dönmesi de ortalama 2 aydır.

Uyluk germe ameliyatı, uyluk (bacak) bölgesinde aşırı kilo alıp vermeler sonrası oluşan sarkıklıkların toparlanması için yapılan bir ameliyattır.  Uyluk germe ve bacak estetiği ameliyatları aynı şeyler değildir. Bacak estetiği ile ilgili daha detaylı bilgiyi ‘bacak estetiği’ bölümünde bulabilirsiniz.

Uyluk germe ameliyatı (bacak germe ameliyatı) ortalama 2-3 saat süren bir ameliyat olup genel anestezi altında yapılır. Detaylı muayene sonrasında kullanılacak teknik belirlenir ve bu tekniğe göre kalça kıvrımınızın altından veya kasık bölgenizin iç bölgesinden kesiler yapılarak sarkıklığın durumuna göre iç bacak bölgesinden dizlere doğru uzayan kesiler olabilir. Bacak (uyluk) sarkıklıklarını toparlamak için yapılan bu kesilerden germe işlemi yapılarak sarkıklığa sebep olan cilt ve yağ dokuları çıkartılarak vücut katlantıları içinde izler kalacak şekilde kapama işlemi gerçekleştirilir.

Detaylar