Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 18 Ortalama: 3.2]

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız yüz gençleştirme de uygulanan teknikler her hastanın cilt yapısı, yaşı ve yaşam tarzına göre değişir. Kullanılan her yöntem her hastaya aynı etkiyi göstermez, bu sebeple öncesinde ilgili uzmanlar tarafından detaylı muayene şarttır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız cilt gençleştirme için uygulanan çok fazla yöntem olmakla beraber her hasta için farklı kombinasyonlar oluşturulur.

ameliyatsız yüz gençleştirme

En sık uygulanan yöntemler:

Gençlik aşısı
Somon dnası
Yüz mezoterapisi
Işık dolgusu
PRP

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri hakkında detaylı bilgiler ilgili alt başlıklarda mevcut olup, bu bölümde genel olarak etki mekanizması ve etki süreleri hakkında bilgi vermek istedim.

ameliyatsız yüz gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemleri Kalıcı Mı?

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri kalıcı değildir, fakat cilt altında yapmış olduğu etkiler kalıcıdır. Örnek vermek gerekirse Somon Dnası uygulandığında verilen ürün 6-8 ayda vücuttan atılır, ancak cilt altında kollajen ve elastin sentezini tetiklediği için yüzünüz eski haline dönmez ve tekrarlayan uygulamalar yapıldıkça bu tamir mekanizması süreklilik kazanır.

Her yönteminin etkilerinin ortaya çıkması için belirli bir süre geçmesi gerekir ve tekrarlayan her uygulama etkinliğini daha da arttırır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemleri Ne Kadar Sürer ve İyileşme Süreci

Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri ortalama 2-8 seans arasında uygulanır ve işlem sonrası enjeksiyon yerlerinde hafif kızarıklık oluşabilir. Hassas kişilerde bazı enjeksiyon yerleri morarabilir, ancak tüm bu kızarık ve morluklar 5-7 gün içinde normale döner.

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinin uygulama aralıkları haftada birden, ayda bire kadar değişen aralıklarda yapılabilir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Sonrası Yüzümüzde Nasıl Etkiler Oluşur?

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri cilt altına enjekte edildiklerinde etki başlar. Kullanılan ürünün niteliğine göre ciltte nem artışı, kollajen sentezi ve hyalüronik asit sentezi artmaya başlar. Uygulama tekrar ettikçe cilt altındaki hareketlilik artar ve ciltte sıkılaşma gözlenmeye başlar.

Bu yöntemlerin hiçbiri kırışıklıkları düzeltmez ancak cildin kuru kalmasına bağlı çatlak görünümlü ince kırışıklıkları azaltır ve daha nemli ve canlı bir cilt görünümü kazandırır.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Ameliyatsız Estetik