Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 13 Ortalama: 2.8]

Genital Bölge Estetiği

Genital bölge estetiği teknoloji ve tekniklerin ilerlemesi ile yeni bir boyut kazanmış ve daha önceden tedavisi mümkün olmayan ve cinsel hayatı olumsuz etkileyen birçok duruma çözüm üretilmiştir.

genital bölge estetiği

Labioplasti (İç Dudak ve Dış Dudak Küçültülmesi

İç dudak  veya dış dudak küçültülmesi ameliyatı (labioplasti-labiaplasti) bayanlarda , iç ve dış dudaklardaki sarkmalar düzeltilir. Cinsel estetik ameliyatlardan biri olan labiumların düzeltilmesi operasyonlarına “labioplasti-labiaplasti” adı verilir.

Genital bölge estetik ihtiyaçlarının sebebi sık doğum yapma ve aşırı kilo alıp vermedir.

Labioplasti ameliyatı lokal anestezi altında yapılan ve ortalama 1 saat süren bir ameliyat olup, hasta aynı gün normal hayatına dönebilir. Bu bölgeye sadece antibiyotikli kremler ile pansuman yapmak yeterlidir. 4 hafta sonra izler tamamen kaybolur. İlk 4 hafta cinsel ilişkiye girmeniz önerilmez.

Bazen labium majuslar, yani dış dudaklar yapısal olarak normalden uzun olabilir. Bu durumda cinsel ilişki esnasında penisin itmesi ile labiumlar gerilebilir ve bu da ağrıya yol açabilir. Bu durumda tedavi ve kozmetik amaçlı cerrahi ile labiumlar normal boyutlarına indirilebilir.

Labioplasti, genital bölge estetiği kızlık zarına zarar vermez, doğum yapmanıza engel olmaz ve idrar kaçırma problemlerine sebep olmaz.

genital bölge estetiği

Vajen Daraltma Ameliyatı (Vaginoplasti)

Normal doğumlar sonrası vagenin travmaya maruz kalması, vagenin genişlemesine ve cinsel ilişki sırasında olumsuzluklara sebep olur. Bu sebeple vajen daraltma ameliyatı birçok kişi için önemli bir ihtiyaç haline gelmektedir.

Vajina daraltma ya da vajen estetiği ameliyatı, yaş veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümü düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik cerrahi bir uygulamadır.

Vajen daraltma ameliyatında gevşemiş vajen mukoza dokusu ve kas dokusu çıkartılarak eriyen dikişlerle daraltılır. Vajen daraltma ameliyatı veya vajen estetiği, lokal veya genel anestezi ile uygulanır. Aynı gün veya ertesi gün hasta normal hayatına dönebilir.

Vajen daraltma ameliyatı sonrasında da ilk 4 hafta cinsel ilişki önerilmez. İyileşme süreci ise 10 gündür.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Estetik Plastik Cerrahi