Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 32 Ortalama: 3.2]

Boyun Estetiği

Boyun Estetiği (boyun germe ameliyatı), yaşlanmayla beraber boyun bölgesi kırışıklıklarını gidermek amacıyla uygulanan bir ameliyattır.

boyun estetiği

Boyun Estetiği (Boyun Germe Ameliyatı)

Boyun germe ameliyatı, yaşlanmayla beraber boyun bölgesi kırışıklıklarını gidermek amacıyla uygulanan bir ameliyattır. Boyun germe ameliyatı aynı zamanda boyun bölgesinde yaşla veya genetik olarak oluşan boyun sarkmalarını da toparlamak için yapılır.

boyun estetiği

Boyun Sarkıklıkları Tedavi Yöntemleri

Boyun bölgenizde sarkıklık yani halk arasında ‘gıdık’ varsa, bundan kurtulmanın cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemleri vardır. Cerrahi olmayan yöntemleri ameliyatsız estetik kısmında bulabilirsiniz. Cerrahi düşündüğümüz hastalarda yapılan muayene sonrasında gıdık bölgesinin yağ doku ile mi yoksa tükürük bezinin sarkmasıyla mı oluştuğunu anlamak için boyun ultrasonu istemekte fayda vardır. Bunun sonucuna göre boyun germe veya lazer liposakşın ameliyatı ile gıdık bölgesi, boyun bölgesi sarkıklıkları toparlanır.

Boyun Germe Ameliyatı ve İyileşme Süreci

Boyun bölgesi kırışıklıkları da yine boyun germe ameliyatı ile düzeltilir. Ameliyatsız yöntemlerden olan gençlik aşısı ve mezoterapi diğer bölümlerimizde anlatılmaktadır. Boyun germe ameliyatı muayene sonucuna göre kulak arkanızdan veya çene altınızdan yapılan kesiler ile boyun kasının serbestleştirilmesi ve fazla olan cildin alınması ile gerçekleşir.

Boyun germe ameliyatı sonrası morluk ve ödemleriniz olabilir ve bunların daha hızlı azalması için 1 hafta 10 günlük sürede, yüz için özel üretilmiş boyun bölgesine oturan maskeler kullanmanızda fayda var.

Boyun germe ameliyatı sonrası oluşan izlerin hepsi vücut katlantıları üzerinde olduğu için, hiçbir şekilde dışarıdan bakıldığında belli olmaz ve normal hayata dönüş süreniz ortalama 2-3 gündür.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Estetik Plastik Cerrahi