Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 84 Ortalama: 3.5]

Meme Estetiği | Göğüs Estetiği

Meme estetiği, estetik cerrahi alanında önemli bir yer tutmaktadır. Meme estetiği, memeyi toparlamak veya küçültmek yada meme büyütmek için yapılır.

Meme estetiği, uygun hastaya uygun yöntem seçildiğinde güzel  sonuçları olan bir cerrahidir. Ve ne yazık ki oldukça sık sorulsa da ameliyatsız meme estetiği yöntemi henüz mevcut değil.

meme estetiği

Meme Büyütme | Göğüs Büyütme

Meme Büyütme (göğüs büyütme) ameliyatı olmanız için en önemli sebep; göğüslerin vücudunuza göre çok küçük olması veya sizin istediğiniz ölçülerde olmamasıdır.

Meme büyütme ameliyatı için en önemli sebeplerden biri, göğüslerin vücudunuza göre çok küçük olması veya sizin istediğiniz ölçülerde olmamasıdır. Bazı genetik hastalıklar sonucu da veya meme kanseri sonrası göğüsleri alınmış kişilerde de sağlık sebebiyle göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme büyütme ameliyatı (göğüs büyütme ameliyatı) ortalama 1 saat olup, ameliyat öncesinde muayene edilirsiniz ve gerekli ölçümler sonrasında sizin de isteğiniz doğrultusunda vücut yapınıza en uygun meme protezi (göğüs silikonu) seçilir ve göğüs büyütme ameliyatı gerçekleştirilir. Meme estetiği (göğüs estetiği) her ne kadar göreceli bir kavram olsa da yine de uyulması gereken bazı kurallar vardır. Yani meme estetiğisürecinde, muayene sonrası göğüs çapınızın elverdiği ölçülerde meme protezi (göğüs silikonu) konulabilir. Siz çok daha büyük olmasını isteyebilirsiniz fakat meme estetiğinde bu ölçümlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Detaylar
meme-kucultme

Meme Küçültme | Göğüs Küçültme

Meme küçültme ameliyatı, göğüslerinizin vücut hatlarınızdan daha büyük olması durumunda yapılır.
Göğüslerin büyük olmasının sebepleri arasında hormonal rahatsızlıklar; aşırı kilo alma; hamilelik ve genetik faktörler sayılabilir.

   Meme küçültme (göğüs küçültme), göğüslerinizin vücut hatlarınızdan daha büyük olması durumunda yapılır. Göğüslerin büyük olmasının sebepleri arasında hormonal rahatsızlıklar; aşırı kilo alma; hamilelik ve genetik faktörler sayılabilir.

  Meme küçültme ameliyatı (göğüs küçültme ameliyatı) olmak isteyen bayanlarda olan genel rahatsızlıklar kabaca şunlardır;

– Büyük ve iri göğüslerin sebep olduğu omuz bölgesinde sütyen askı izleri

– Büyük ve iri göğüslerin sarkması sebebiyle boyun ve bel ağrısı , bu problem meme küçültme ameliyatının en önemli sebeblerinden biridir.

– Göğüs altlarında terlemeye bağlı dermatoz ve cilt hassasiyeti

Detaylar
meme-diklestirme

Meme Dikleştirme | Göğüs Dikleştirme

Meme dikleştirme, göğüs sarkıklıklarının tedavisi için yapılır.
Meme dikleştirme ameliyatı, göğüs sarkmalarını toparlar ve daha genç bir görünüm sağlar.

Meme dikleştirme (meme toparlama) ameliyatı, aşırı kilo alıp verme, hamilelik ve yaşlanmaya bağlı yerçekimi etkisi zamanla göğüs dokusunun aşağıya doğru sarkmasına sebep olması sonucu, göğüs sarkıklıklarının tedavisi için yapılır. Meme dikleştirme ameliyatı (meme toparlama ameliyatı)göğüs sarkmalarını toparlar ve daha genç bir görünüm sağlar.

     Meme dikleştirme ameliyatında (göğüs dikleştirme ameliyatı) amaç göğüs sarkıklıklarını toparlamaktır. Göğüs dikleştirme ameliyatı için tanımlanmış birçok teknik vardır ve meme dikleştirme için kullanılacak teknik, meme hacminizin yeterli olup olmadığına ve göğüs sarkıklıklarının durumuna göre belirlenir.

      Meme sarkıklığı (göğüs sarkıklığı) ile beraber hacim yetersizliğiniz de varsa meme dikleştirme ameliyatı ile beraber meme protezi koyarak kaybolan hacmi telafi etmek gerekmektedir. Veya tam tersi olarak meme sarkıklığınızla beraber göğüsleriniz de büyük ise, bu sefer meme küçültme (göğüs küçültme) işlemi ile beraber meme dikleştirme ameliyatı gerekmektedir.

Detaylar
jinekomasti

Jinekomasti Tedavisi

Jinekomasti (erkek meme büyümesi ) hormonsal sebeplerle veya kullanılan bazı ilaçlara bağlı olarak erkeklerde kadın tipi meme büyümesi demektir.
Jinekomasti aynı zamandan bazı genetik hastalıklara bağlı olarak da oluşabilir.

Jinekomasti (erkek meme büyümesi )  hormonsal sebeplerle veya kullanılan bazı ilaçlara bağlı olarak erkeklerde kadın tipi meme büyümesi demektir. Jinekomasti aynı zamandan bazı genetik hastalıklara bağlı olarak da oluşabilir. Jinekomasti (erkek meme büyümesi )aşırı kilo alımına bağlı olarak da oluşsa da bu aşırı yağlanmaya bağlı erkek meme büyümesi tam anlamıyla jinekomasti sayılmaz. Ancak tedavi yöntemleri aynıdır.

Ergenlik çağında jinekomasti şikâyetiyle gelen hastalar için genel de ilk olarak takip önerilir çünkü ergenlik dönemi sona erdiğinde erkek meme büyümesi sonlanabilir. Genetik hastalıklar veya hormonal sebepler var ise öncelikle bu sebeplerin tedavisi planlanır ve sonrasında cerrahi işlem uygulanır.

Detaylar

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 29/01/2018
      Kategori : Estetik Plastik Cerrahi