Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 28 Ortalama: 3.5]

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt göz kapağı estetiği, alt göz kapağı torbalarının düzeltilmesi amacıyla yapılır.

Alt göz kapağı torbaları yaşlanma ve genetik faktörlere bağlı olarak göz küresini destekleyen yağ yastıkçıklarının fıtıklaşması ile oluşur. Bazı durumlarda bu fıtıklaşma olmadan cilt fazlalığı da görülebilir.

alt göz kapağı estetiği

alt göz-kapağı estetiği

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı için tanımlanmış birçok teknik olmakla beraber hangi tekniğin kullanılacağı detaylı muayene sonrası karar verilir.

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı lokal veya sedasyon/genel anestezi ile yapılabilir. Ameliyat süresi ortalama 60-90 dakika arasındadır. Ameliyat için sık kullanılan teknik kirpiklerin hemen 1-2 mm altından kaz ayaklarınıza doğru uzanan bir kesi ile uygulanan tekniktir. Ameliyat ile fıtıklaştığı görülen yağ yastıkçıklarının fazla kısmı alınarak torbalanma görünümü azaltılır ve fazla cilt var ise fazla olan cilt kısmı da alınarak gözaltı torbaları yok edilir. Gözaltı torbaları alındıktan sonra bazı hastalarda gözyaşı kanalı hizasında mevcut çukurluklar var ise o bölgelere bu yağ yastıkçıkları transfer edilebilir. Böylece aynı seansta hem gözaltı torbaları yok edilmiş hem de gözaltındaki mevcut çukurlar doldurulmuş olur.

Alt Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında kirpiklerinizin alt kısmında yumuşak ve sizi rahatsız etmeyen çok ince dikişler bulunur. Bu dikişler 5 gün sonra alınabilir veya kendiliğinden erimesi beklenebilir. Göz kapağı estetiği ameliyatında ödem ve morluklar üst göz kapağı estetiği ameliyatına göre biraz daha fazladır. Ancak tüm ödem ve morluklar 10 gün içerisinde kaybolur.

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Bir Çözüm Mü?

Gözaltı torbalarının alınması mevcut durumu düzelitr ; uyku düzeni, sigara kullanımı bu ameliyatın verimini düşüren faktörlerdir. Gözaltı torbaları alındıktan sonra yaşlanma süreci ile cildiniz tekrar gevşeyebilir ve bir miktar torbalanma oluşabilir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İz Kalıyor Mu?

Gözaltı torbalarının alımı için kirpikli bölgeden işlem uygulanırsa, o bölgede çok fazla olmayan bir iz kalır. Bu iz, 6-12 aylık dönemde azalmaya başlar ve cilt rengine döner.

Gözaltı torbalarının alımı için kullanılan diğer yöntem; göz kapağının içinden girilir ve böyle bir durumda dışarıdan iz kalmaz. Ancak bu teknik, cilt fazlalığı olmayan kişilere uygulanır ve buna da hekiminiz muayene ettikten sonra karar verir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenle Nelerdir?

Alt göz kapağı estetiği (göz kapağı ameliyatı) ameliyatı sonrası ilk 2 hafta güneşten korunmanız için, güneş gözlüğü kullanmanızı öneriyorum. Ve olası göz kuruluğunu önlemek için suni gözyaşı damlaları ve antibiyotikli damlalar öneriyorum. Çok nadir hastada ameliyat sonrası alt göz kapağı aşağıya doğru çekilebilir, bu durum olası bir durum olup, yoğun masaj tedavisi ile normale döner.

Göz Torbalarını Kimler Aldırabilir?

Alt göz kapağı ameliyatı için önerdiğim bir yaş grubu yok. Sebebi ise; gözaltı torbaları her yaşta insanı huzursuz eder. Bu sebeple gözaltı torbalarından rahatsız olan herkes muayene sonucunda ameliyata uygun görülürse bu ameliyatı olabilir.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Yüz Estetiği