Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 164 Ortalama: 3]

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağında sarkıklık veya torbalanma var ise bu durum  üst göz kapağı estetiği ameliyatı ihtiyacı doğurabilir.

Üst göz kapağının sarkması veya torbalanması ilerledikçe görme alanımızın azalmasına sebep olur. Bayanlar makyaj yaparken, far mesafelerinin azaldığından ve far sürerken kaşlarını yukarı kaldırarak sürdüklerinden şikâyetçidirler. Üst göz kapağı estetiği ihtiyacının bir diğeri sebebi de, sabahları kalktığınızda aşırı yorgun ifadenizin olmasıdır.

üst göz kapağı estetiği

Üst göz kapağının torbalanmasının belli başlı sebepleri uyku düzensizliği, sigara tüketimi ve genetik faktörler olarak sayılabilir.

üst göz kapağı estetiği

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı lokal bölgenin uyuşturulması ile ortalama 45-70 dakika süren bir ameliyattır. Ameliyat esnasında üst göz kapağında torbalanmaya ve göz kapağı sarkıklığına sebep olan fazla cilt dokusu ve yağ torbaları alınarak daha genç bir görünüm kazandırmak hedeflenir.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatından sonra yaklaşık 7 gün süren ödem ve hafif morluklarınız olur. Ancak bu ödem ve morluklar çok hafif ve dolayısıyla günlük yaşamınızı etkilemeyecek düzeydedir. Göz kapağı ameliyatından hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Kalıcı Bir Çözüm Mü?

Evet, ancak karıştırmamamız gereken nokta şu ki bu üst göz kapağı ameliyatı mevcut hali düzeltir. Yani yaşlanmayı durdurmaz. Bu sebeple yaşlanma süreci devam ettikçe (ki ortalama 10 seneye tekabül eder) bu ameliyatı tekrar olma ihtiyacınız olacaktır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Estetik cerrahi branşı, izsiz ameliyat yapmayı değil, izleri başarılı bir şekilde saklamayı hedefler. Üst göz kapağı ameliyatı sonrasında da izler kalmaktadır. Bu izler göz kapağı çizginizin içine yerleştirilmekte ve bu sebeple izler görünmemektedir.

Kimler Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Olabilir?

Göz kapağı estetiği için bizim önerdiğimiz yaş aralığı 45 yaş ve sonrasıdır. Ancak bu bir kural değildir. Genetik faktörlerden ve yapısal faktörlerden dolayı 30-35 yaşlarında da bu ameliyata ihtiyaç duyan hasta grubu vardır. Önemli olan hastanın detaylı muayene edilmesi ve hastanın şikâyetinin iyice belirlenmesidir.

Üst Göz Kapağı Estetiği İçin Ameliyatsız Yöntemler Var Mı?

Daha genç hasta grubu için önerebileceğimiz yöntemler var. Bu yöntemler lazer ve plazma teknolojisi kullanılarak uygulanır. Ancak bu yöntemler ameliyat kadar kalıcı bir çözüm olmayıp, her hasta için de uygun değildir. Hasta detaylı muayene edildikten sonra, gerekirse uzmanınız sizi bu yöntemlere yönlendirebilir.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Yüz Estetiği