Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 21 Ortalama: 3.3]

Çene ve Elmacık Kemiği Estetiği

Çene ve elmacık kemiği estetiği ameliyatları, törpüleme – yağ enjeksiyonu veya özel protezler ile yapılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağı detaylı muayene sonrası hekiminiz tarafından karar verilir.

çene ve elmacık kemiği estetiği

Çene ve elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatları kalıcı protezler veya yağ enjeksiyonları ile yapılabilir. Bu ameliyatlar, yüz estetiği, orantı sağlamak, doğuştan gelen çene yapısı bozukluğunu tedavi etmek amaçlı yapılan ameliyatlardır. Genellikle karşılaşılan problemler,

Çenenin önde durması

Çenenin küçük ve boyun ile bitişik gibi görünmesi

Çenenin geride olması

Çene ucunun çok küçük ve nokta formunda olması

Çene ucunun sivri ve uzun olması gibi problemlerdir. Çene estetiği ameliyatı ile bu problemler çözümlenir.

Çene estetiği ameliyatları, törpüleme – yağ enjeksiyonu veya özel protezler ile yapılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağı detaylı muayene sonrası hekiminiz tarafından karar verilir.

Çene kemiği geride duran kişiler için özel hazırlanmış protezler ile çene kemiği öne doğru taşınır ve ön ve yan profil görüntünüzün orantısı sağlanmış olur.

Çene estetiği ameliyatı ile önde ve belirgin duran çene kemiği özel işlemler ile kısaltılarak geriye alınabilir ve yüz orantınız sağlanmış olur. Çene estetiği için yapılan özel işlem ön çene kemiğini belirli kurallara ve tekniklere uyarak kesmek ve yeniden şekillendirmektir. Bu sebeple çene kemiği estetiği ameliyatlarından sonra 2-4 hafta yumuşak ve sulu yemekler yemeniz önerilir.

Çene belirginleştirme veya çene küçültme ameliyatlarından sonra 1 haftalık ağız bakımı ve 2-4 haftalık yumuşak sulu gıda ile beslenme önerilir. Ameliyat sonrası mevcut ödemleriniz ve morluklarınız olabilir ve 10 gün sonra tamamen düzelir.

çene ve elmacık kemiği estetiği

Elmacık Kemiği Estetiği (Elmacık Kemiği Belirginleştirme)

Aşırı kilo verme sonucunda veya yapısal olarak elmacık kemikleri belirginliğini kaybeder ve yüz bölgemizde sarkık ve yorgun bir ifade oluşur. Bunu önlemek amacıyla elmacık kemiği özel protezlerle yeniden istediğiniz formatta şekillendirebilir.

Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi yüz hatlarınıza uyacak şekilde detaylı muayene yapıldıktan sonra uygun protez seçilerek yapılır.

Elmacık kemiği belirginleştirilmesi aynı zamanda yağ enjeksiyonu veya sentetik dolgular ile de yapılabilir. Bu iki işlem de lokal olarak uygulanabilen ameliyatsız ağrısız yöntemlerdir.

Protez ile elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir. Elmacık kemiği estetiği (yanak belirginleştirme) ameliyatı için tüm kesiler ağız içinden yapılır ve protez ağzı içinden yerleştirilir. Bu sebeple dışarıdan görünen herhangi bir iz olmaz.

Elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı sonrası 1 hafta ağız bakımı önemlidir. Bunun için gargara kullanmanız ve her yemekten sonra ağzınızı bol su ile çalkalamanız yeterlidir. Ameliyat sonrası çok fazla ödem veya morluk beklenmez.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Yüz Estetiği