Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 14 Ortalama: 3.9]

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak, halk arasında ve benim çok da hoşuma gitmeyen ve oldukça kaba bulduğum tabir olmakla beraber, doğuştan gelen veya bebeklik döneminde dış etkenler ile oluşan ve erken dönemde tedavi edildiğinde ameliyat ihtiyacı olmayan bir durumdur. Kepçe kulak görünümü kulakların kafatasından daha uzakta olması durumu olup, sağlık probleminden ziyade estetik ve psikososyal sebeplerle ameliyat ihtiyacı doğurur.

kepçe kulak ameliyatı

Kepçe kulak tedavisi normal şartlar altında en geç 4-5 yaşlarında yapılması gereken bir ameliyattır. Çünkü kıkırdaklar daha gelişimini tamamlamamış ve daha yumuşak oldukları için ameliyatın başarı şansı ve kıkırdakların verilen şekle uyum sağlama ihtimali oldukça yüksektir. Kaldı ki 1 yaşından küçüklerde sadece kulak bandajı bile kullanmak kepçe kulak tedavisi için yeterli olabilmektedir.

kulak estetiği ameliyati

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak estetiği için ülkemizde ortalama yaş 20 civarındadır. Bu sebeple yapılan ameliyatta kullanılan teknik ve malzemeler oldukça önemli olup, ilk 2 yıl içinde dikişlerin açılma ihtimali vardır. Kulak estetiği ameliyatı lokal olarak yapılan ve ortalama 60 dakika süren bir ameliyattır. Kulak arkasından yapılan küçük bir kesi ile kıkırdaklar uygun şekilde dikişlerle şekillendirilir ve belirginliğe sebep olan kıkırdak kısımları çıkartılır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Nasıl İşler?

Kulak estetiği ameliyatından sonra ilk 2 gün sargılı pansumanınız olur .Daha sonrasında bu pansuman değiştirilerek kulak bandajına geçilir. Kulak ameliyatı sonrası bu kulak bandajını ilk 30 gün 24 saat takmanızı öneriyorum ancak, 10.günden sonra bandaj rahatsız ederse bandana veya tenisçi bantlarına geçiş sağlanabilir. 30 günden sonra sadece gece yatarken takmaya devam etmenizi istiyorum. Çünkü ilk 2 ay kulaklarınızı, yatak içinde dönerken, darbe ve sürtünmeden korumanız oldukça önemlidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İz Kalıyor Mu?

Kulak estetiği ameliyatından sonra dikişleriniz, 2-3. haftalar arasında alınır ve mevcut ameliyata bağlı ödem de bu zaman zarfında tamamen kaybolmuş olur.

Kulak ameliyatından sonra ilk 2 yıl içinde dikişlerin açılma oranı ortalama %3*5 arasında olup böyle durumlarda aynı kesiden girilerek tekrar dikiş konulur ve açılan kısım düzeltilir.

Kulak estetiği ameliyatında dikiş izleri kulak arkası kıvrımına gizlendiğinden sizi hiçbir şekilde rahatsız etmez.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 22/11/2017
      Kategori : Yüz Estetiği