Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 50 Ortalama: 3.8]

Meme Dikleştirme | Göğüs Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı (meme toparlama ameliyatı), aşırı kilo alıp verme, hamilelik ve yaşlanmaya bağlı yerçekimi etkisi zamanla göğüs dokusunun aşağıya doğru sarkmasına sebep olması sonucu, göğüs sarkıklıklarının tedavisi için yapılır. Meme dikleştirme ameliyatı (göğüs dikleştirme ameliyatı), göğüs sarkmalarını toparlar.

meme dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatında (göğüs dikleştirme ameliyatı) amaç göğüs sarkıklıklarını toparlamaktır. Göğüs dikleştirme ameliyatı için tanımlanmış birçok teknik vardır ve meme dikleştirme için kullanılacak teknik, meme hacminizin yeterli olup olmadığına ve göğüs sarkıklıklarının durumuna göre belirlenir.

Meme sarkıklığı (göğüs sarkıklığı) ile beraber hacim yetersizliğiniz de varsa göğüs dikleştirme ameliyatı ile beraber meme protezi koyarak kaybolan hacmi telafi etmek gerekmektedir. Veya tam tersi olarak meme sarkıklığınızla beraber göğüsleriniz de büyük ise, bu sefer meme küçültme (göğüs küçültme) işlemi ile beraber meme dikleştirme ameliyatı gerekmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci

Muayene sonrası yapılan ameliyatın tekniğine göre ortalama normal hayata dönüş süreciniz 2-4 gündür. Göğüs dikleştirme ameliyatı yine yapılan tekniğe göre ortalama 1-3 saat sürmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası bir miktar ağrılarınız olmakta ve bu ağrılar ağrı kesicilerle geçmektedir. Göğüs toparlama ameliyatı sonrasında göğüs üzerinde ödemleriniz olmakta ve göğüsleriniz olduğundan daha büyük görünmektedir. Bu durum sizi korkutmamalı, çünkü bu meme dikleştirme ameliyatında normal beklenen bir süreç olup, göğüslerin normal görünüme kavuşması 45 gün civarındadır.

göğüs dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İz Kalıyor Mu?

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası kullanılan tekniğe göre meme başı çevresinde veya göğüs çizginizin altında bir miktar iz kalmaktadır. Ancak bu izler 1-3 ayda toparlar ve cilt rengine dönmeye başlar.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Yöntemi Var Mı?

Bu soru tarafıma hastalarım tarafından oldukça sık soruluyor. Cevabı bir çok hastamı üzsede, ne yazık ki ameliyatsız göğüs dikleştime, ameliyatsız meme toparlama, ameliyatsız göğüs büyütme, ameliyatsız meme dikleştirme vb. diye bir şey yok. Sarkmış olan göğüs dokusunu ve fazla deriyi uygun bir şekilde cerrahi olarak toparlamaktan ve eğer hacim yetersizliği var ise meme protezi ile desteklemekten başka çare yok.

İnternet ortamında ne yazık ki çok fazla doğru bilginin yanında bilgi çöplüğü dediğimiz, hastaları yanıltmaya yönelik bir çok da yazı var. En çok rastladığım; lazer ile göğüs dikleştirme. Ne yazık ki lazer sarkmış deride bir miktar iyileşme sağlasa da, göğüs sarkıklığındaki durum sadece deriden değil, meme dokusunun sarkmasından da kaynaklanıyor. Bu sebeple göğüs estetiği (meme estetiği) ne yazık ki sadece cerrahi olarak yapılmaktadır.

Bir diğer rastladığım durum ise kalıcı meme dolgusu ile göğüs büyütme ve dolgu ile meme dikleştirme. Dolgu ile yapılan meme büyütme (göğüs büyütme) ve göğüs dikleştirme (meme dikleştirme), uzun dönemde çok ciddi komplikasyonlara sebep olmaktadır. Ve içermiş olduğu dolgu, meme dokusunun içine tamamen karıştığı için temizlemesi oldukça zor ve bu sebeple bir çok hastada meme dokusunun tamamen çıkartılması gerektiği durumlara sebep olan bir işlemdir.

Sadece Meme Protezi İle Dikleştirme Yapılabilir Mi?

Evet, sadece meme protezi ile de göğüs dikleştirme ameliyatı (meme dikleştirme ameliyatı) yapılabilir. Bunun için göğüs sarkıklığının derecesi önemli. Eğer göğüs sarkıklığı çok fazla ise, ters T şeklinde iz bırakarak meme toparlama ameliyatı yapılır.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

      Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
      Tarih : 23/11/2017
      Kategori : Meme Estetiği