Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Sağlığınız Sizin İçin Ne Kadar Önemli

Merhaba sevgili danışanlarım ve hastalarım. Bildiğiniz veya medyada gördüğünüz kadarıyla son 5 yılda estetik uygulamalar ve estetik cerrahi alanına yoğun talep var. Bu artan talep dolayısıyla tabi ki sağlık simsarları da iş başındalar.

Estetik cerrahi ameliyatlarına bir hastanın karar vermesi oldukça zor bir süreç iken ve gerçekten ehil ellerde muayene edilmesi gerekirken, hastalarımız güvenebilecekleri yerler aramaktalar. Bunun da en kolay ve hızlı yolu internet… ama internette ki bilgilere ve reklamlara ne kadar güvenebiliriz işte asıl sorun bu ..

Bu yazımda size tamamen objektif olarak kime veya hangi reklama nasıl güvenebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

 • Öncelikle estetik uygulamalar (kırışıklık gidermedolgu , PRP , ameliyatlar ,vs) mutlaka estetik cerrahi uzmanı veya dermatoloji uzmanı tarafından yapılmalıdır. Piyasada ‘ben medikal hekimim veya estetik hekimiyim, fasial plastik cerrahım vs vs ‘ bu şekilde kendini lanse eden ve yasal olarak hiçbir uygulama yetkileri olmayan kişiler ve kurumlar hastalarımızı ciddi şeklide yanıltmaktadır. Bu yüzden başvurduğunuz kişinin uzman plastik cerrah veya dermatolog olmasına özen gösterin.
 • Diğer bir durum da ne yazık ki kendilerine unvanlar üreten ve aslında doktor olmayan sadece yasadaki boşluktan yararlanmaya çalışan kişi veya kurumlar. Estetik koçu diye bir şey yoktur ve yasal olarak estetik cerrah dışında hiç kimse estetik ameliyatlar ve uygulamalar için bilgi verme danışmanlık verme yetkisine sahip değildir. Bu tip yerler de ne yazık ki yalan yanlış bilgiler alırsınız ve tek amacın size bir uygulama satmak olduğunu ve sağlığınızın düşünülmediğini rahatlıkla görebilirsiniz.
 • Bu tip sözde unvan sahipleri sizleri kandırmak ve göz boyamak için ‘şok kampanyaolay kampanyaburun ameliyatında indirim, meme ameliyatında indirim, vs vs ‘ şeklinde reklamlarla karşınıza çıkabilirler. Hiç düşündünüz mü hangi estetik cerrah veya dermatolog size ‘ bu ay şu ameliyatta su kadar indirim var, botoksta şu kadar indirim var ‘ şeklinde bir söylemde bulunuyor?
 • Hiçbir ameliyatın kampanyası olamaz, hiçbir estetik uygulamanın kampanyası olamaz. Zaten bilinçli hastalar bu tip göz boyamalara meydan vermez ancak ne yazık ki toplumumuzun çoğu kısmı halen bilinçsiz bu konuda.
 • Estetik cerrahi ameliyat ücretlerinin belli bir ortalaması vardır ve isim yapmış kişi bunun üstüne çıkar. Ama hiçbir estetik cerrah ortalamanın altında fiyat veremez, çünkü öyle bir durumda hastanın sağlığı tehlikeye girecektir.
 • Bu yüzden fiyat alırken gerçekten piyasadaki ortalama fiyatlara bakın, eğer onun altında ise mutlaka kalitesiz ürün veya eksik malzeme kullanılıyordur. Bundan mağdur olan birçok hasta mevcut olup daha sonra durumu düzeltmek için çok daha yüksek paralar ödemek zorunda kalıyor.
 • Aklınızda hep şu olsun ‘ülkemizde lacoste gömleği 15 tl ye alabildiğiniz gün emin olun estetik uygulamalar da daha ucuza alınabilir ‘ ama ortalama dudak dolgusu fiyatı su an 900-1500 arasındayken size bir danışmanlık şirketi 600 tl diyorsa arkanıza bakmadan kaçın çünkü emin olun size kaliteli bir malzeme kullanmayacaklardır..

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 632 25 18

   Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
   Tarih : 23/11/2017
   Kategori : Blog